Hodnocení závodu

07.08.2012 10:32

Skončil nám 2. ročník orientačního bajkmaratonu TransKras. Z reakcí, které od vás máme, to byl pro vás velmi příjemně strávený víkend. Pro nás naopak mimořádně psychicky i fyzicky náročný týden:-), ale baví nás to, takže také spokojenost. Dovolím si krátké ohlédnutí za touto akcí.

TransKras pro nás začal někdy v únoru, kdy jsme zahájili jednání s úřady a majiteli lesů. Následoválo nekonečné projíždění terénu, opravování mapy, shánění sponzorů, výběr centra a mraky dalších drobností....3.8. v pátek jsme konečně začali vítat první nadšence a jak se setmělo na trať vypustili první závodníky.

Prolog. Na noční rychlou etapu vyrazilo 14 dvojic a 6 z nich se podařilo orazit všechny kontroly. Noční etapa byla postavena tak, aby nedošlo pokud možno k úrazům a aby jste si oťukali mapu a hezky rozjeli před hlavními etapami. Rozhodně neměla za úkol, vás fyzicky zlikvidovat. Ikdyž těm úrazům jsme se stejně nevyhnuli.

1. Etapa. V sobotu jsme vás protáhli Drahanskou vrchovinou. Z konzultací nad mapou jsem pochopil, že nejvíce vás orientačně i fyzicky potrápila část kolem Valchova, Velenova a Boskovic, to byl i záměr. Nejvíce ale ztratil ten, kdo se nechal nachytat a kolem přehrady projel dál po modré značce. Další zádrhel na rychlém postupu bylo najít seshora vedoucí červenou značku na rozcestí u Doubravického hradu, navíc když zemědělci pokosili a tím zlikvidovali vydupanou cestu od lidí :(. Naopak příjemné a svižné svezení bez větších nástrah,  vás čekalo po pevných cestách ve vrcholových partiích v okolí Skalek. Jistě jste také ocenili kvalitní občerstvovačku na Kořenci. Dojem snad nezkazilo ani rychlé ranní doladění změny umístění a pro některé dosti nevýhodný výplaz od 80. po modré z údolí potoka Bělá:-).

Odpočinout jsme některé nenechali ani večer po etapě. Na řadě byla akcička CHOBOT neboli noční orientační běh na pětníku, kde vedle rychlé volby postupu rozhodovaly také senzorické schopnosti závodníků. Mapu přímo na místě a téměř na koleni vytvořil náš skvělý team Svišť, Kenia a Zdenál.

2. Etapa. V neděli vás čekala severní polovina Moravského krasu. Většina začala vyššími body na vyhlídce na Sloup, aby pak sebrala mlýn, projela žleby a hurá do nepříjemného stoupání údolím Floriánek pro 80. Pak už to bylo dost individuální, někdo pobral Ostrovskou plošinu, někdo si přidal les u Lipovce. Ten kdo volil dojezd do cíle od 31. musel dát pozor, aby neminul téměř jedinou dobře jetelnou cestu do údolí Bílé vody. Na všech ostatních cestách dolů většinou čekalo tlačení lesem. Na této etapě se dali posbírat všechny kontroly, což se povedlo 3 teamům. Sám jsem tomu původně nevěřil, při zajíždění se mi to nezdálo, ale je vidět, že tyto 3 teamy jsou na tom fyzicky hodně dobře.

Vaše chvála i kritika nás žene dál a už teď přemýšlíme kam vás zavedeme příští rok. Pokud jste byli u nás spokojeni, povězte to dál a přiveďte i své kamarády a známé. Jestliže jste byli nespokojeni, napiště to nám. Pokusíme se mouchy do budoucna vychytat.

Takže přátelé a kamarádi, děkujeme vám za účast a těšíme se na vás na příštím ročníku TransKrasu. Za pořadatele. Roman Daněk