Info z terénu

24.07.2012 20:38

O víkendu skončilo projíždění tras závodu, při kterém se celkem najezdilo okolo 1500km v terénu :). Revize mapy je tedy hotova, nyní má hlavní slovo kartograf SHOCartu a poslední víkendové ověření míst pro kontroly. Předešlé deště trošku ztížili některé cesty, ale vcelku je v lese sucho a cesty jsou velmi rychlé. Problém je pouze z vymletými koryty, na které je třeba dávat pozor. Hodí se také ve stručnosti představit obě hlavní etapy.

6- ti hodinovka vám nabídne jak nepřetržité překonávání kopců, tak pohodové průjezdy dlouhými údolími, až na samé vrcholy Drahanské vrchoviny. Bude to jen vaše volba. Těšit se můžete na vrchol Skalky 735 mnm, kde má sídlo meteoradar, který jistě všichni sledujete. Navštívíte pár zřícenin, nespočetně míst s dlouhými výhledy do kraje, různé odpočívky v hlubokých lesích, ve kterých není radno spouštět mapu z očí. Projedete kolem větrných mýnů, které jsou pro tento kraj typické,  a jistě se najde spousta dalších míst na kterých se vám bude líbit. Na trati se nachází také jedna občerstvovací stanice. Víc prozrazovat nebudeme, přijeďte si to zažít. Snad jen dobrá rada, vyplatí se sledovat údolí a vrstevnice, kopce jsou opravdu dlouhé.

4- hodinovka už bude klasika. Moravský kras jsou hluboká údolí, plošiny poseté závrty, jeskyně, louky se stády koz a ovcí. Těšit se můžete na trasu, která vás provede jeho severní polovinou. Dva hluboké kaňony jistě velmi zkomplikují tvorbu trati už na startu. Na delší volbě vás také čeká několik velmi prudkých sjezdů, kam nedoporučujeme vůbec zajíždět méně zdatným bajkerům a bajkerkám. Obtížná místa, jsme alespoň v mapě, označili vykřičníky.